Tylko w Szczecinie: Studia z pisarstwa – za darmo

Uniwersytet Szczeciński planuje otworzyć nowy kierunek studiów – pisarstwo. Jeśli proces rekrutacyjni spotka się z zainteresowaniem, to z nadchodzącym rokiem akademickim będziemy mieć – po raz pierwszy w Polsce – okazję podjąć studia I stopnia z dziedziny sztuki pisania zupełnie za darmo.

W 2. połowie czerwca ruszy rekrutacja na zupełnie darmowe studia na Uniwersytecie Szczecińskim. Fot.: AR[e]TE

Z inicjatywą otwarcia nowego kierunku wyszli pracownicy uniwersytetu, m.in. prof. Inga Iwasiów, prof. Anna Kapuścińska oraz dr hab. Tatiana Czerska. Proces rekrutacyjny na studia ma przebiegać standardowo:  – Będą to studia stacjonarne, na poziomie licencjatu. Rekrutacja będzie wyglądać tak, jak w przypadku innych kierunków. Trzeba będzie się zarejestrować na stronie uczelni, kiedy tylko proces rekrutacyjny zostanie uruchomiony – powiedziała naszej redakcji dr hab. Tatiana Czerska. Studia będą mieć charakter b.o. (bez opłat, bez ograniczeń). Studentem będzie mógł zostać każdy niezależnie od wieku (warunkiem pozostanie oczywiście tak zwane wykształcenie średnie z maturą).

Studia Pisarskie b.o. będą odbywać się na Wydziale Filologicznym Uniwersytetu Szczecińskiego w systemie popołudniowym (po godz. 15:00). Otwarcie naboru (przez stronę www.usz.edu.pl) jest zaplanowane na 12 czerwca i ma potrwać do 3 lipca.

Studia powstaną dla tych – jak czytamy na oficjalnej stronie – którzy mają ochotę skupić się na literaturze i czują potrzebę rozwijania swoich umiejętności pisarskich. Program zajęć zostanie ukierunkowany na sztukę pisania z dziedziny literatury pięknej i poezji. – Nie będziemy uczyć linearnie epok. Studenci będą przez trzy lata pisać utwory pod kierunkiem wybranych nauczycieli – powiedziała AR[e]TE prof. Inga Iwasiów. Dodała, że w programie przewiduje się kształcenie w literaturze pięknej, w tym gatunkowej, m.in. kryminalnej.

Zajęcia poprowadzą nie tylko wykładowcy Uniwersytetu Szczecińskiego. W ramach studiów odbędą się warsztaty i panele dyskusyjne z pisarzami.

Więcej informacji o studiach.

Mariusz Rakoski

 

2 myśli nt. „Tylko w Szczecinie: Studia z pisarstwa – za darmo”

Dodaj komentarz