Zaproszenie

Idea

Masz dość omamiającej papki telewizyjnej i krzykliwych tytułów z prasy kolorowej? Zmęczyłeś się nakazami i zakazami mistrzów prostych recept i poszukujesz miejsca dla wyrażenia własnych myśli? Jeśli tak, to znalazłeś się w odpowiednim miejscu! Czasopismo AR[e]TE to coś więcej niż kolejna prasa poświęcona literaturze, filozofii i kulturze. To miejsce spotkań ludzi kreatywnych i utalentowanych, którzy nie szukają poklasku, ale piszą prosto z serca.

Zapraszamy do współpracy

Zapraszamy felietonistów, reportażystów, eseistów, recenzentów, poetów, prozaików, korektorów i wszystkich innych, którzy na zasadzie wolontariatu chcieliby podjąć z nami współpracę. AR[e]TE jest portalem spotkań ludzi nietuzinkowych, którzy pragną podzielić się wiedzą oraz własnymi spostrzeżeniami. U nas nikt nie ocenzuruje Twoich tekstów i nie sprawdzi profilu światopoglądowego. Nie wytniemy Twojego tekstu niezależnie od prezentowanego stanowiska. Niezależnie od tego kim jesteś – u nas znajdziesz swoje miejsce. Wystarczy, że chciałbyś/chciałabyś podzielić się z nami swoim piórem, potrafisz krytycznie myśleć i merytorycznie, ze stoickim spokojem oraz rozwagą odnosisz się do krytyki. Czekamy właśnie na Ciebie – wyrwij się z sokratejskich szerokich kół, bowiem, jak napisał M. Twain, „[…] za dwadzieścia lat będziesz bardziej żałował tego, czego nie zrobiłeś, niż tego, co zrobiłeś. Więc odwiąż liny, opuść bezpieczną przystań. Złap w żagle pomyślne wiatry”. Czytaj. Myśl. Pisz…

Kontakt

Prace (artykuły) należy nadsyłać na adres redakcji: arete.redakcja@gmail.com Natomiast wierszom z przyjemnością przyjrzy się redakcja „Poezji” – Monika Maliszewska-Gruca (poetka, adres: zamiastmnie@interia.eu) oraz Eliza Saroma-Stępniewska (poetka, publicystka, adres: chogolisa@proum.com).

Redakcja zastrzega sobie prawo do edycji otrzymanych tekstów lub publikacji wybranych fragmentów. Nadawca nadesłanego tekstu wyraża zgodę na publikację swojej pracy na stronie internetowej/łamach czasopisma i oświadcza, że jest jej autorem. Nie zwracamy nadesłanych utworów.

Zapraszamy – nic nie stracisz, a możesz tylko zyskać.

AReTE

 

Literatura – Filozofia – Kultura