O AR[e]TE

Kim jesteśmy?

AR[e]TE – portal literacko-filozoficzno-kulturalny – tworzą ludzie, którzy piszą prosto z serca. Nie szukamy poklasku i nie oczekujemy od naszych Czytelników bezkrytycznego serwilizmu. AR[e]TE jest miejscem, w którym możesz zatrzymać się dłużej. To bezpieczna przystań dla tych, którzy potrafią w sposób konstruktywny wyrazić własny komentarz. Osoby pracujące nad projektem AR[e]TE połączyła kreatywność oraz pasja poszukiwania nowych środków wyrazu – nasze poglądy, spostrzeżenia wyrażamy za pomocą szeroko rozumianej sztuki: słowa pisanego, słowa mówionego, obrazu, dźwięku… Nie ograniczamy się do jednego gatunku czy rodzaju, staramy się tworzyć paralelne dialogi między sztukami.

Dla kogo?

Dla wszystkich. Dla tych, którzy w dobie szalejącego pragmatyzmu oraz konsumpcjonizmu spragnieni są chwili wytchnienia i refleksji. Niezależnie od tego, kim jesteś, jakie są Twoje poglądy i dokąd zmierzasz – zapraszamy właśnie Ciebie, żebyś przysiadł z nami (z czasem może przy kawie?) i podzielił się własnymi spostrzeżeniami, wiedzą…

Strona nie ma określonej linii programowej – jej celem nie jest forsowanie jedynie słusznej filozofii czy ideologii. Podobne praktyki stałyby w niezgodzie z demokratycznym i kulturalnym zamiarem prowadzonej dyskusji i wymiany poglądów. Portal powstał z nadzieją, że znajdzie ona swoich czytelników – szczególnie tych, dla których nie jest obca i obojętna myśl humanistyczna.

Dlaczego?

A dlaczego nie? Wierzymy, że człowiek z natury jest dobry i może wznieść się ponad to, co niskie i słabe…i w świecie zewnętrznym i w nim samym. Stajemy w obronie humanizmu, człowieka myślącego, który bacznie przygląda się światu, stawia pytania i szuka odpowiedzi.

Misją AR[e]TE jest również promowanie nauk humanistycznych z zakresu filozofii, literaturoznawstwa,  polonistyki,  kultury (w szerokim jej słowa znaczeniu) oraz teologii.

Nie wchodź…

jeśli nie potrafisz uszanować różnicy zdań i przyjąć konstruktywnej krytyki.

Nowe logo AR[e]TE: Literatura - Filozofia - Kultura. Wykonanie: Ewa Kubalica.

Nowe logo AR[e]TE: Literatura – Filozofia – Kultura. Wykonanie: Ewa Kubalica.

AReTE

Stare logo (grudzień 2012 – styczeń 2015)

 

Literatura – Filozofia – Kultura